Dzisiaj jest czwartek, 23 października 2014 r. 296 dzień roku.
Imieniny: Marleny, Seweryna.

Dzierżoniów. Powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku

Prezes dzierżoniowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Romualda Skiba z Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem podczas zorganizowanego w Warszawie Kongresu Uniwersytetów Trzeciego WiekuW Dzierżoniowie powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku. Mieszkańcy zajmujący się jego organizacją wzięli niedawno udział w ogólnopolskich obchodach Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Znaczenie organizacji zajmujących się pomocą, problemami i aktywizacją czasu seniorów ma coraz większe znaczenie, nie tylko ze względu na fakt starzenia się naszego społeczeństwa. Uniwersytety Trzeciego Wieku pozwalają rozwijać seniorom swoje zainteresowania, wykorzystywać zdobytą wiedzę, doświadczenie i prowadzić aktywny tryb życia. Przyczyniają się również do zmiany postrzegania seniorów przez społeczeństwo.

- Pomysł na utworzenie w Dzierżoniowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku rodził się od dawna, ale częste wyjazdy ciągle wpływały na przesunięcie decyzji. Jestem osobą, która musi coś robić dla siebie i dla innych. Wraz z grupą znajomych chcemy zarażać aktywnością dzierżoniowskich seniorów. Skoro głowa pracuje, to jest czas i chęć na taką pracę – mówi prezes dzierżoniowskiego UTW Romualda Skiba.

Mieszkańców Dzierżoniowa zainteresowanych członkostwem w dzierżoniowskim UTW zapraszamy od 12 kwietnia w każdy czwartek, od godziny 11.00 do 14.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Założyciele uniwersytetu zwracają się z prośbą o o współpracę wolontariuszy (niezależnie od wieku), którzy pomogliby stworzyć stronę internetową stowarzyszenia.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze o treści obraźliwej i wulgarnej, rasistowskiej lub zawierające odnośniki do takich materiałów będą usuwane!

Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOCJA
Noworoczna promocja na ogłoszenia drobne!
Ogłoszenie do 200 znaków za 3 zł +VAT (3,69 zł).
Koszt emisji za 1 tydzień.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nasi partnerzy:

statystyki