Dzisiaj jest sobota, 25 października 2014 r. 298 dzień roku.
Imieniny: Darii Wilhelminy.

Dzierżoniów. Po próbie samobójczej umierał na przystanku

Przystanek autobusowy przy ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie, na wysokości młyna. To tutaj zdążył dojść Kamil, po tym, jak pogotowie przywiozło go do szpitala. Policja i prokuratura sprawdzają, jak doszło do śmierci mężczyzny29-letni Kamil z Bielawy umierał w nocy 7 lutego na przystanku przy ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie. Nieprzytomnego mężczyznę zauważył jeden z przechodniów. Dwadzieścia minut wcześniej pogotowie ratunkowe przywiozło Kamila do dzierżoniowskiego szpitala po tym, jak próbował popełnić samobójstwo. Dlaczego doszło do śmierci mężczyny?

Według informacji dzierżoniowskiej policji, 7 lutego o godz. 1.00 w nocy komenda została powiadomiona telefonicznie, że na przystanku autobusowym przy ul. Batalionów Chłopskich leży młody mężczyzna.

– Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udał się patrol, który przystąpił do sprawdzenia funkcji życiowych mężczyzny. Okazało się, że ma on słabo wyczuwalne tętno, brak było oddechu. W związku z tym jeden z policjantów przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej tego mężczyzny, a drugi powiadomił o sytuacji dyżurnego oraz wezwał karetkę pogotowia – relacjonuje podinsp. Mariusz Furgała, rzecznik dzierżoniowskiej policji.

Akcję reanimacyjną policjanci prowadzili do czasu przybycia karetki pogotowia, które przejęło czynności ratownicze. Niestety, mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

– Okazało się, że dwadzieścia minut wcześniej mężczyzna został przywieziony do szpitala, z uwagi na zażycie znacznej ilości leków psychotropowych. Miał trafić na Oddział Toksykologiczny we Wrocławiu, jednakże samowolnie oddalił się ze szpitala. Wykonane dotychczas czynności nie dały podstaw do stwierdzenia, aby do śmierci 29-latka przyczyniły się osoby trzecie – dodaje rzecznik policji.

Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która pozwoli  odpowiedzieć na pytanie, co było bezpośrednią  przyczyną śmierci mężczyzny. Postępowanie w tej sprawie, mające na celu wszechstronne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia, prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie pod nadzorem prokuratury.

Jednak rodzina mężczyzny nie rozumie, jak mogło dojść do śmierci chłopaka. Kamil mieszkał wraz z matką w jednym z poniemieckich domów przy ul. 1 Maja w Bielawie.

– Kiedy Kamil połknął tabletki, byłam w pracy. Pracuję na zmiany na Bielanach Wrocławskich w koreańskiej firmie, dojeżdżam autobusem – opowiada pani Anna, mama zmarłego. – W mieszkaniu był wówczas znajomy, który naprawiał nam drzwi. To on zaalarmował sąsiadkę, a ta zadzwoniła na pogotowie. Kiedy przyszłam do domu, pogotowie stało na podwórku. Było wpół do pierwszej w nocy. Pytałam w karetce, czy mam jechać, co mam robić. Powiedziano mi, że wystarczy, że za jakiś czas zadzwonię na izbę przyjęć w szpitalu. W domu odliczyłam sobie, że góra po dwudziestu minutach powinni już tam być. Zapytałam, czy karetka z moim synem już dojechała, na co pani w izbie przyjęć powiedziała, że on uciekł. Nie wiedziałam nawet, czy zbadał go lekarz. Dzwoniłam tam jeszcze dwa razy, w międzyczasie zawiadamiając policję, bo tak doradził mi starszy syn. Dzwoniąc za trzecim razem poprosiłam panią na izbie przyjęć, by powiedziała od początku do końca, jak to było. Powiedziała, że przywieźli go, wzięła od niego dowód i odeszła do innego pacjenta  – mówi roztrzęsiona matka zmarłego mężczyzny. – Nie rozumiem, jak mogło do tego dojść? Przecież oni zabierając mojego syna z domu byli za niego odpowiedzialni. On targnął się na swoje życie, poza tym był pod wpływem silnych leków, nie powinni go samego puszczać nawet do toalety.

Kamil zażył cztery listki po trzydzieści tabletek psychotropowych. Listek zabrało pogotowie, by wiadomo było, jakimi lekami próbował się otruć. Pojawia się pytanie, czy nie doszło do zaniedbań ze strony personelu medycznego. Czy osobę w takiej sytuacji można zostawić samą – chłopak mógł w każdej chwili stracić przytomność, poza tym  nie do końca kierować swoim zachowaniem ze względu na działanie leków. Dochodzi jeszcze ogólny stan psychiczny pacjenta, który chwilę wcześniej próbował odebrać sobie życie.

– Wygląda na to, że lekarki jeszcze nie było w izbie przyjęć. Przypuszczam, że pielęgniarka posadziła go na krześle i poszła do innego pacjenta. Kiedy wróciła, brata już nie było. I wtedy wiedząc, w jakim jest stanie, jakie ma w sobie tabletki, nie wyszli za nim, nie zadzwonili ani na policję, ani do mojej mamy. Gdyby mama nie dzwoniła, nie wiedzielibyśmy nawet, co się stało – mówi Adrian, starszy brat zmarłego. – Poza tym policja powiedziała mi, że w izbie przyjęć uzyskano informację, że brat zapytał, czy może iść do toalety. Inna wersja, niż usłyszała moja mama przez telefon. Teraz okazuje się, że listek po tabletkach w szpitalu zginął. Nie rozumiem, jak można posługiwać się argumentem, że pacjent wyszedł. Przecież obowiązkiem lekarzy jest ratowanie życia. Jeśli pacjent z otwartą raną serca powie: nie leczcie mnie, to też się go posłuchają?

Kiedy w piątek 8 lutego rozmawialiśmy z prezesem szpitala, nie był jeszcze zorientowany w sytuacji, ponieważ w tym dniu i poprzednich był nieobecny w szpitalu.

– Udostępniliśmy policji dokumentację medyczną i zapis z monitoringu. Każdy ma prawo do opieki medycznej, jednak nie możemy nikogo zmusić do leczenia – powiedział nam Dariusz Brzeziński, prezes szpitala.

Zmarły Kamil od kilku lat zmagał się z depresją. Leczył się w poradni, ale nie zawsze regularnie brał leki. Ostatnio pracował w Niemczech, ale stracił pracę pod koniec ubiegłego roku i przyjechał do Bielawy. Szukał nowego zatrudnienia, ale bez powodzenia. To była jego druga próba samobójcza. Pierwszą podjął pięć lat temu, ale został odratowany. Podobnie jak ostatnio, w mieszkaniu nie był wtedy sam.

– Myślę, że mój syn tak naprawdę nie chciał umrzeć, bo inaczej zrobiłby to w taki sposób, by nie było szans na ratunek. To było raczej wołanie o pomoc, rodzaj desperacji w chorobie. Mógłby żyć...

 

Komentarze   

 
+4 #1 amen 2013-02-17 02:46
szpital powinien sie nim zajac. po to jest by ocenic stan pacjenta!!!
Cytować
 
 
+7 #2 tommy 2013-02-17 13:27
Ale jaki szpital,ten na cichej to dno dna personel to jakaś pomyłka,ludzie z ulicy lepiej zajęliby się pacjentami niż te pielęgniarki. Nie mamy w Dzierżoniowie prawdziwego szpitala.
Cytować
 
 
+5 #3 Czytelnik 2013-02-17 20:26
Jak zwykle konowały są niewinne
Cytować
 
 
+7 #4 takkat 2013-02-18 22:40
Powinni zamknąć ten śmietnik na Cichej w końcu i tak nikt tam nie ma kompetencji i tak, to lepiej te pieniądze dać głodnym. Lekarze są tam z przymusu, a prywatnie nabijają sakwy i w tedy się im chce pracować. "Człowiek się wykrwawia, a doktor patrzy na paznokcie"
Cytować
 
 
+6 #5 Tomek 2013-02-19 00:27
Chciałbym wiedzieć kto miał wtedy dyżur, przyjmował tego chłopaka bo to ta/te osoby są odpowiedzialne za jego śmierć. To woła o pomstę do nieba, do tego szpitala nie pójdę nawet na pobranie krwi, lekarze to zwykłe bydl..aki i bezduszne kreatury, leżałem tam dwa razy i to co oni wyprawiali mogłoby posłużyć za scenariusz do filmu Hitchcocka, w ogóle nie liczą się z pacjentem, są nieodpowiedzial ni i niedouczeni. Zamknąć ten kostnice raz na zawsze i zaorać a tych tzw. "lekarzy" wyrzucić na zbity pysk.
Cytować
 
 
+5 #6 Paweł 2013-02-19 13:50
RODZINA KAMILA POWINNA JAK NAJSZYBCIEJ PODAĆ TEN PSEUDO SZPITAL DO SĄDU I NIE ODPUŚCIĆ TEGO TAK WIADOMA SPRAWA ŻE ŻYCIA TO JUŻ CHŁOPAKOWI NIE WRÓCI ALE POWINIEN KTOŚ PONIEŚĆ ZA TO KARE ZA BRAK FACHOWEJ POMOCY MEDYCZNEJ I ODPOWIEDZIALNOŚ CI ZA PACJENTA. CHŁOPAK WYSZEDŁ ZE SZPITALA BO WŁAŚNIE TAK WYGLĄDA U NAS NOWA IZBA PRZYJĘĆ POSADZĄ CIE NA KRZEŚLE I SIEDŹ CZEKAJ AŻ PAN LEKARZ RACZY RUSZYĆ TYŁEK I ZEJDZIE Z WIELKĄ ŁASKĄ DO CIEBIE NA DÓŁ BY UDZIELIĆ POMOCY MEDYCZNEJ ŻENADA I NIC WIĘCEJ :sad:
Cytować
 
 
0 #7 Wasyl 2013-02-19 17:26
Ej tam głupoty piszecie. To tylko z pozoru tak wygląda. Pacjent ma prawo odmówić leczenia, ma prawo opuścić szpital kiedy mu się tylko podoba. A skoro szpital i lekarze są tacy źli to skąd te tłumy w izbie przyjęć i wieczny brak miejsc na oddziałach. Chwalicie Latawiec albo Wrocław a swoich byście z błotem zmieszali. Ot dzierżoniowska mentalność.
Cytować
 
 
+5 #8 Ewa 2013-02-19 18:02
Pacjent nie ma prawa wyjść ze szpitala jeśli zagraża to jego życiu, a tak właśnie było w jego przypadku! Jeśli chłopak zażył duża ilość tabletek natychmiast powinni go zawieść na toksykologie!!! A nie posadzić na krześle i kazać czekać! To się w głowie nie mieści! Nie ważne czy to samobójstwo czy przypadek! Natychmiast trzeba reagować! Mama chłopaka powinna oddać sprawę do prokuratury z zarzutem zaniedbania obowiązków lekarskich! Mam nadzieję że osoba która zaniedbała czynności ratunkowe zostanie ukarana. Szkoda że musiało dojść do takiej tragedii :sad:
Cytować
 
 
+1 #9 DDZ 2013-02-19 20:12
Tak się jarają tym remontem szpitala, a jaka umieralnia była tak jest i będzie. Zamiast ratować ludzi to tylko ich wykańczają...
Cytować
 
 
0 #10 Piotrek 2013-02-19 20:19
Nie ma lekarzy z powołania tylko dla kasy,materialiś ci....
Cytować
 
 
+2 #11 Piotrek 2013-02-19 20:33
Wasyl na pewno nie byłeś w latawcu to nie pisz głupot .Latawiec a ta popelina na cichej to kosmiczna pomyłka tam zwykła salowa jest bardziej kompetentna nisz tutaj personel,już nie wspomnę o personelu do pięt nie dorastają pozdrawiam.
Cytować
 
 
0 #12 asd 2013-02-20 08:16
Ciekawe kto naprawia drzwi o 1 w nocy ?????
Cytować
 
 
+1 #13 Tomek 2013-02-20 09:58
Z pozoru tak to wygląda, że człowiek po wylewie czeka 4 godziny na koryarzu, że nie robi się po wypadkach podstawowych badań, że na 4 lekarzy są cztery różne opinie na temat bólu brzucha, że stawiają błędne diagnozy? Tłumy są bo ludzie chorują a część z nich nie ma po prostu fizycznej możliwości dotarcia do innego szpitala. Tonący brzytwy się chwyta.
Cytować
 
 
0 #14 Klaudia 2013-02-20 14:08
Pan/Pani doktor zanim się obudzili to chłopak miał czas aby zwiać.Ja jak trafiłam na izbę przyjęć to czekałam nie wiadomo ile aż łaskawie ktoś do mnie wstanie z lekarzy... co prawda jak trafiłam na oddział to fachowo się mną zajęli i nie trwało to już tak długo ale na izbie przyjęć dramat!! Biedny nie zdążył.... brawo dla opieki medycznej w tej naszej umieralni
Cytować
 
 
0 #15 kjaskj 2013-02-20 19:38
Znajomy naprawiał, tak jak jest napisane. Czytać nie potrafisz..
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze o treści obraźliwej i wulgarnej, rasistowskiej lub zawierające odnośniki do takich materiałów będą usuwane!

Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOCJA
Noworoczna promocja na ogłoszenia drobne!
Ogłoszenie do 200 znaków za 3 zł +VAT (3,69 zł).
Koszt emisji za 1 tydzień.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nasi partnerzy:

statystyki
eat beans lose weight red beans and rice using canned kidney beans what is garcinia cambogia plus research verified pure garcinia cambogia extract green coffee bean lose weight white kidney bean nz the garcinia cambogia formula and safer colon diet white kidney beans extract benefits of eating kidney beans carb blocker xls side effects where to buy garcinia cambogia sydney where to buy pure garcinia cambogia in singapore carb blockers how do they work pure garcinia cambogia pills reviews what is black bean extract garcinia cambogia plus phone number what is the length of a kidney bean garcinia cambogia 1300 extract with 60 hca hydroxycitric acid garcinia cambogia right ingredients garcinia cambogia reviews walmart phytoceramide products phytoceramides skin therapy where can you buy garcinia cambogia in melbourne healthy skin hydration phytoceramide garcinia cambogia fruit picture where to buy phytoceramide 350 mg how long does it take to lose weight with green coffee beans garcinia cambogia extract pure in canada now super citrimax garcinia cambogia reviews miracle garcinia cambogia results garcinia cambogia extract 50 hca fruit garcinia cambogia formula hca garcinia cambogia interaction with thyroid medication carbohydrates in beans 1 carb blocker my protein pure garcinia cambogia kullananlar carb blocker diet does garcinia cambogia supplement work what is garcinia cambogia called in sri lanka 4 complex carbohydrates green coffee extract vs garcinia cambogia white kidney beans in gujarati garcinia cambogia pure extract hca white beans potassium reviews on garcinia cambogia max calorie blocker garcinia cambogia plus free trial phytoceramides capsules garcinia cambogia extract made in usa white beans 101 cookbooks where can i get garcinia cambogia select garcinia cambogia tree and fruit kidney beans benefits white kidney beans is garcinia cambogia safe for breastfeeding mothers the garcinia cambogia formula and safer colon diet hydroxycitric acid in garcinia cambogia white kidney bean carb blocker what is pure garcinia cambogia extract where can i purchase garcinia cambogia fruit original garcinia cambogia work garcinia cambogia and green coffee bean diet plan fat blocker emagrece reviews on top secret garcinia cambogia extract phase 2 carb blockers do they work how are complex carbohydrates good for you the best white kidney bean extract south beach diet phase 1 black bean chili recipe phytoceramides where to buy in toronto natural garcinia cambogia blend what is garcinia cambogia does it work garcinia cambogia extract clinical studies gluten free phytoceramides 350 mg black bean extract c3g are pinto beans low carb garcinia cambogia extreme side effects carb blockers for alcohol garcinia cambogia plus phone number side effects of cambogia extract large white butter beans where to buy white kidney bean extract in australia garcinia cambogia 50 hca vs 60 hca all natural garcinia cambogia australia phaseolus vulgaris fortex garcinia cambogia extract bad reviews garcinia cambogia pro garcinia weight loss garcinia pills review garcinia cambogia weekly results medicare benefits after kidney transplant natural sport white kidney bean extract carbohydrates complex examples white kidney bean extract liver white kidney bean extract safety does triminex garcinia cambogia extract work kidney beans n rice garcinia cambogia fruit called in hindi vitamin shoppe garcinia cambogia extract review benefits of white bean extract what is garcinia cambogia for weight loss how much white kidney bean extract should i take where to buy white kidney beans carb buster yogurt black bean extract health benefits complex carbohydrates are found in carb fighter white kidney bean garcinia extract pure pure garcinia cambogia extract.com green mountain coffee roasters how much carbs do carb blockers block garcinia cambogia fruit tamarind plant derived phytoceramides 350 mg green coffee bean side effects does garcinia cambogia stop your period garcinia cambogia fruit extract side effects natural garcinia cambogia drops pinto beans weight loss pure garcinia cambogia no calcium where can i buy the garcinia cambogia extract does original garcinia cambogia really work garcinia cambogia just potent review how fast do you see results from garcinia cambogia garcinia cambogia weight loss success stories garcinia cambogia extract pure at gnc ill effects of garcinia cambogia kidney massage benefits pure phytoceramides reviews white kidney table green coffee bean weight loss pill white kidney bean extract recipe where to buy garcinia cambogia extract nz alli fat blocker coupons benefits yoga for kidney stones garcinia cambogia extract side reviews what is garcinia cambogia supplement garcinia cambogia how to take it green coffee fat burn gnc kidney beans salad carb blocker mayo clinic buy pure garcinia cambogia extract australia white kidney bean extract vs white kidney beans green coffee fat burn walmart miracle garcinia cambogia on dr oz health benefits of white bean hummus garcinia diet max results ultimate garcinia side effects does garcinia cambogia work if you take it after you eat effects of calcium on garcinia cambogia natrol carb intercept with phase 2 ingredients calories in kidney beans 1 cup how does natrol carb intercept work white kidney bean msds pure garcinia cambogia para que sirve best white kidney bean extract garcinia cambogia cleanse dr oz carb blocker bodybuilding how do u make white beans pure garcinia extract reviews garcinia cambogia by diet works white kidney bean extract and oprah silk skin phytoceramides dark red kidney beans and rice white kidney bean carb blocker vegan complex carbohydrates green coffee bean max what is garcinia cambogia for weight loss does garcinia cambogia have caffeine in it white pinto beans garcinia cambogia with natural green cleanse garcinia cambogia pills in dubai reviews on garcinia cambogia from walmart natural garcinia cambogia and natural green cleanse pure garcinia cambogia extract no calciumpure garcinia cambogia extract oprah does carb intercept phase 2 work south beach diet black bean dip does green coffee beans help with weight loss hca hydroxycitric acid where to buy phytoceramides pills how does garcinia cambogia help weight loss white kidney beans protein white bean extract supplements advanced garcinia cambogia pills white beans with pesto ihealth garcinia cambogia pure 400mg review pure garcinia cambogia and premier colon cleanse diet white kidney beans vegetarian recipes white kidney bean dosage garcinia cambogia and natural cleanse diet pure garcinia cambogia in australia do garcinia cambogia chews work diet pills with garcinia cambogia garcinia cambogia hca premium garcinia cambogia ultra side effects white beans good for pregnancy does garcinia cambogia effects birth control super garcinia cambogia and premier mango cleanse pure garcinia cambogia is made from hca do mung beans help you lose weight miracle garcinia cambogia forum whole body garcinia cambogia for sale phytoceramides do they really work natrol carb intercept walmart green coffee beans weight loss safety garcinia cambogia extract genesis today slimmer you garcinia cambogia free trial 2 digestible complex carbohydrates natural garcinia cambogia burn reviews canned kidney beans already cooked white kidney bean extract dosage for weight loss where to buy garcinia cambogia in queensland fruit garcinia cambogia phaseolus vulgaris var. nana benefits of kidney beans in pregnancy garcinia cambogia and colon cleanse diet reviews buy garcinia cambogia dried edamame beans dr oz weight loss garcinia cambogia extract dark red kidney beans reviews of garcinia cambogia 2013 no results from garcinia cambogia garcinia cambogia 60 dr oz natural garcinia cambogia max phytoceramide plant derived 350 mg natrol carb intercept effective garcinia hca max and zymbiotix garcinia cambogia extract pure max green coffee beans and weight loss fat blocker or fat burner natural garcinia terms and conditions benefits of kidney cleanse garcinia cambogia reviews bodybuilding garcinia cambogia adverse effects naturewise garcinia cambogia extract review does garcinia cambogia give you the shits natural fat blocker pills white bean extract dr oz carb blocker keto max garcinia cambogia extract pure directions black bean diet korean what garcinia cambogia did oprah use engine 2 diet black bean soup garcinia cambogia juice pure garcinia cambogia extract no calciumpure garcinia cambogia extract oprah carb blockers vitamin shoppe garcinia cambogia extract weight loss punch where can i buy pure garcinia cambogia extract black eyed beans weight loss do carb blockers work for diabetics advanced garcinia cambogia negative erfahrungen advanced garcinia cambogia negative erfahrungen