Dzisiaj jest środa, 17 września 2014 r. 260 dzień roku.
Imieniny: Franciszka, Hildegardy.

Małgorzata Kuś jako Shata QS w Must Be The Music

Shata QS z zespołem dostała się do półfinałów Must Be The Music. Pierwszy występ na żywo zobaczymy 17 listopada. Polsat, godz. 20.00.Pochodząca z Kamieńca Ząbkowickiego, ale doskonale znana dzierżoniowskiej publiczności Małgorzata Kuś wróciła na pewien czas do Polski i wraz z zespołem jako Shata QS wystąpiła w Must Be The Music – Tylko Muzyka. To program, w którym uczestnicy mogą zaprezentować swoje utwory. Shata zaśpiewała „You’re beautiful“ i oczarowała jurorów. – Świetnie, a pani jest do tańca i do różańca" – powiedziała zachwycona Kora. – Znakomity aranż, takiego czegoś szukać z lupą – dodał Adam Sztaba. 17 listopada o godz. 20.00 w Polsacie Shata z zespołem wystąpią w półfinałach Must Be The Music.

Małgosiu, gratuluję wspaniałego występu. Znam utwór „You’re beautiful“, ale tym razem w programie Must Be The Music zabrzmiał inaczej, mocniej.

W ostatnim czasie, podczas mojej ubiegłorocznej podróży do Japonii, bardzo się zmieniłam, wreszcie odnalazłam siebie. Jestem nowa – zarówno prywatnie, jak i muzycznie. Z jednej strony jestem delikatna, wrażliwa, ale też dużo we mnie wojownika. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dziś jestem prawdziwa, silna – musiało to zatem wybrzmieć w moich utworach. Zmieniłam zatem także aranże. Wszystko co robię jest teraz świadomym moim wyborem.

Singiel „You’re beautiful“ („Jesteś piękna“) promuje Twoją debiutancką cyfrową „EPkę” pod tytułem „The Colors I Know“ („Kolory które znam“).

Singiel ukazał się 21 października, płyta zaś - 4 listopada. Obie wydała wytwórnia artCONNECTION music, której założycielem jest Paweł Kowalczyk, wokalista, autor tekstów i producent. Na płycie umieściłam utwory, które napisałam podczas moich kilkuletnich podróży po świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

A gdzie powstał utwór, który zapewnił Tobie i zespołowi półfinał w Must Be The Music?

Tekst napisałam w Japonii. Był zainspirowany losem wielu ludzi, którzy podjęli katastrofalne w skutkach decyzje, a mogliby podbić świat, gdyby byli bardziej świadomi swojej wartości i siły. Wszyscy jesteśmy piękni i nie musimy sie dopasowywać. Jesteśmy wspaniali, bo jesteśmy inni, różni, zwariowani.

To było też widać w programie. Byłaś po prostu sobą.

Nie chciałam, abyśmy byli przebrani, tylko byśmy byli prawdziwi. Powiedziałam moim przyjaciołom z zespołu: ubierzcie się zwyczajnie, tak jak lubicie. Niczego nie udawaliśmy.

Przez kilka ostatnich latach funkcjonowałaś jako Meggie QS. W Must Be The Music wystąpiłaś jako Shata QS. Skąd ta zmiana?

Meggie nigdy nie było moje, zostało mi nadane w Japonii. Mieli bowiem problem z wymówieniem mojego imienia Małgorzata. Mi osobiście ten pseudonim estradowy uwierał. Poza tym jest też Meggie Q, hollywoodzka gwiazda z polskimi korzeniami. To podbieństwo mogło być męczące. Z kolei w Nowym Yorku moi znajomi z Jamajki fantastycznie wymawiali moje imię: „Malgoszata“, a w skrócie „Szata“. I tak zostało, stojąc przed lustrem stwierdziłam, że ja jestem właśnie „Szata“.

Czy przemiana w Shatę ma też związek z Twoją przemianą podczas ostatniej podróży do Japonii?

Tak, wiele wtedy zrozumiałam i zmieniłam się. W czerwcu ubiegłego roku pojechałam na swój kolejny kontrakt do Japonii, ale się nie udał. Byłam w dość dużych tarapatach, kończyły mi się pieniądze, nie mogłam zarabiać, bo nie otrzymałam pozwolenia na pracę. Przepisy emigracyjne są takie, że na jakiś czas trzeba opuścić Japonię w oczekiwaniu na wizę. Ja natomiast nie miałam wystarczających środków na bilet do Polski.

Moja koleżanka, która akurat w Tajlandii robiła kurs nurkowania, zaprosiła mnie mówiąc, żebym się nie martwiła, bo tam można przeżyć za 2 zł dziennie. Poleciałam na wyspę Koh Tao i… zostałam trzy miesiące. To piękne miejsce, gdzie zjeżdżają ludzie z całego świata, aby nurkować. W Tajlandii wreszcie byłam sama ze sobą. Tylko odpoczywałam. Całymi dniami chodziłam w bikini przepasanym pareo, moje nogi nie znały buta. Nie istniał dla mnie czas. Wstawałam kiedy chciałam i szłam spać, kiedy chciałam. Jadłam kiedy byłam głodna. Żyłam swoim rytmem. Byłam absolutnie wolna, z nikim się nie spotykałam, niczego nie planowałam. Wreszcie mogłam się zastanowić nad wieloma sprawami i wypuścić wreszcie ptaka z klatki. Wcześniej, pomimo że własne zdanie i samodzielne myślenie było dla mnie ważne, to nie miałam odwagi, by o to walczyć lub tego bronić. Podczas tego pobytu to się zmieniło.

Nie boję się być sobą. Nauczyłam się odpoczywać, co pozwoliło mi  w pełni zaglądnąć wewnątrz siebie, co także rozwinęło mnie muzycznie. Niezłą skarbnicę mamy w środku, warto tam zaglądać. Przede wszystkim jednak dotarło do mnie, że kluczem do pokojowego, szczęśliwego życia jest umiejętność samodzielnego myślenia. Pewne zasady są nam potrzebne, by się nawzajem szanować, ale życie polegające na samych zasadach, wykonywanie samych rozkazów, uzależnienie od produktów gotowych cofa nas w rozwoju, robi z nas kaleki.

Nowa płyta Shaty QS jest dostępna od 4 listopada.Coś szczególnego wydarzyło się podczas tego pobytu?

Oj, wydarzyło się dużo, ale to zostawię na nasze kolejne spotkanie.

Tajlandia Cię urzekła, odnalazłaś tam siebie, a jednak wróciłaś do Polski.

Okazało się, że mój tato zachorował na raka. Wróciłam do kraju z misją, aby go wyleczyć. Zrobiłam na własną rękę kurs dietetyki, ułożyłam tacie specjalną dietę, na której jest teraz także moja mama i ja. Efekty są zdumiewające, lekarze sami nie wierzą, że nam się udało. Tato wygrał z nowotworem, ma świetne wyniki.

Zawsze żyłaś blisko natury, ekologicznie. Pamiętam jak opowiadałaś o swojej pasji wytwarzania glinianych garnków, wykonywania własnoręcznie mebli, szycia ubrań.

Teraz mam wrażenie, że niedługo będę samowystarczalna. Sama robię też kosmetyki: pastę do zebów, szampon, kremy. Ostatnio zrobiłam sobie świetne łóżko ze zbitych palet. W domu mamy znacznie mniejsze wydatki. Odżywiamy się prosto, ale bardzo zdrowo, sami uprawiamy w ogródku warzywa, robimy sery, mleko sojowe. Za karton takiego mleka płaciłam w sklepie 8 zł, sama produkuję litr za 60 groszy.

Wróćmy do programu Must Be The Music. Jak do niego trafiłaś?

Będąc w Polsce zajmowałąm się tylko tatą, to była moja misja. Miałam jednak sporo czasu, który postanowiłam wykorzystać. Szukałam możliwości wypromowania swojego zespołu. Moja mama znalazła informację o przesłuchaniach do Must Be The Music. Zdecydowaliśmy się spróbować.

Jak oceniasz program?

To zupełnie inny program od The Voice of Poland, w którym też brałam udział, czy Idola. Tam człowiek musiał śpiewać covery. Must Be The Music daje szansę zaprezentowania własnej twórczości i mi właśnie o to chodziło. Sama przecież tworzę. W Must Be The Music startują prawdziwe perełki, program promuje fajnych, odjechanych artystów. Genialny był na przykład „Pan Śrubka“. Taki program pomaga rozszerzać gusta muzyczne telewidzów. Cokolwiek nas spotka, będę wspierać ten program i zachęcać ludzi, którzy tworzą własną muzykę do udziału w nim.

Mój zespół długo na mnie czekał, bałam się że mi odmówią, ale oni okazali się wspaniali. Zaufali mi i uwierzyli w ten projket. Choć każdy z nich jest zajęty, bo grają z innymi gwiazdami, to zaangażowali się bardzo. Programem jestem zachwycona, także wysokim poziomem organizacyjnym. Ogarnięcie tylu zespołów, które przyjeżdżają z własnymi instrumentami to wielkie wyzwanie. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

A jurorzy? Jakich opinii spodziewałaś się po występie?

W tym programie jest bardzo konkretny zestaw jurorów. To prawdziwi muzycy. Czekałam na jakąkolwiek opinię. Byłam ciekawa, co mają do powiedzenia. To było ekscytujące i piękne. Wspaniałe komentarze zostawiali też ludzie zupełnie mi nieznani na blogach, forach. Jestem bardzo ciekawa, co ten program nam przyniesie. Chciałabym, nawet jeśli nie wygramy, aby pomógł nam znaleźć sponsorów i dał szansę się rozwinąć.

Co planujesz po programie? Zostajesz w Polsce czy lecisz do Tajlandii?

Kończę swój 10-letni okres tułaczki po świecie. Chcę dać szansę swojemu zespołowi w Polsce. Wydajemy płytę, pracujemy nad nowym repertuarem. Nieoczekiwanie, pomimo braku możliwości działania, dostałam kilka ciekawych propozycji w Polsce, chcę je zatem wykorzystać. Myślę, że zagramy kilka koncertów w kraju. Będę tu tak dłogo, aż się to wszystko poukłada. Mam w planie w styczniu wyjazd do Tajlandii, ale tylko na miesiąc. Docelowo chciałabym komponować w Tajlandii, a koncertować w Polsce.

Shata QS

Shata QS, czyli Małgorzata Kuś pochodzi z Kamieńca Ząbkowickiego, w Dzierżoniowie ukończyła szkołę średnią i szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale wokalistyki. Była aktorką Teatru Muzycznego Buffo oraz Viva Art w Warszawie. Zwyciężczyni ponad 20 ogólnopolskich festiwali muzycznych, w tym finału Szansy na sukces w roku 2001.

Występowała na scenach międzynarodowych, głównie w USA oraz Japonii. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych przedsięwzięć i projektów muzycznych, miedzy innymi „Spot Lightgroup“ na Broadwayu, „Victor Woo“ i „Beatnik Cafee“ off-Broadway w Nowym Yorku, festiwale bluesowe i reggae oraz współpracę z wieloma wysokiej rangi artystami, takimi jak Macy Grey, Judith Hill, legenda jazzu Shaila Jordan, Juju, Clarence Spady, Jordan Battiste, Kaleb James, Iwao Furusawa i innymi. W grudniu 2011 roku oddała hołd Michaelowi Jacksonowi dzieląc scenę Stadionu Yoyogi w Tokyo w Japonii z jego braćmi The Jackson 5, Yuko Sumida Jackson, Crystal Kay, Jay'ed, Kento Mori oraz innymi.

 

Komentarze   

 
-2 #1 Widz 2013-11-13 17:55
Nie lubię jej, ale skoro jest nasza, to trzeba głosować.
Cytować
 
 
0 #2 tomek 2013-11-17 23:11
coś pięknego takiej muzy chcę słuchać czekam na płytę pozdro :-)
Cytować
 
 
0 #3 tino 2013-11-17 23:13
Bardzo fajna ma muze nie slyszalem o tym zespole dopiero z tv :lol:
Cytować
 
 
0 #4 elo 2013-11-18 12:43
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh: :roll: :P :D :-*
Cytować
 
 
0 #5 Voicik 2013-11-18 17:02
:lol: CZy ona nie występowała w the voice of poland ?
Cytować
 
 
-3 #6 Kajla 2013-11-19 08:55
Tak i popadła- pewnie za te jej pier... filozofię.Jakaś Satanistka
Cytować
 
 
0 #7 jpkotek 2013-11-25 09:26
Fajnie że wygrałaś, byłas o klase lepsza od pozostałych. Świetny pomysł na muze, by połączyc białe z ragga. Super rozumienie muzyki i dojrzałosc artystyczna w kazdym calu. Wyjeżdzajcie też za granicę, naciskajcie waszą agencje by wam załatwiała udzial w festiwalach tu i za granicą. Grajcie teraz jak nawięcej koncertów. Pozdrawiam jpkotek
Cytować
 
 
0 #8 ewa 2013-12-07 17:16
Slucham Cie teraz w radiu Ram ,fantastycznaA jesteś osoba , zycze sukcesow
Cytować
 
 
0 #9 ingen 2013-12-08 23:39
Jestem pod wrażeniem!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze o treści obraźliwej i wulgarnej, rasistowskiej lub zawierające odnośniki do takich materiałów będą usuwane!

Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOCJA
Noworoczna promocja na ogłoszenia drobne!
Ogłoszenie do 200 znaków za 3 zł +VAT (3,69 zł).
Koszt emisji za 1 tydzień.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nasi partnerzy:

statystyki
chat online gratis tarot pure garcinia cambogia forum siti per conoscere amici di penna single a torino su facebook app store android non si apre chat libere puglia garcinia cambogia extract hca walmart cerco amici su facebook annunci privati grottaglie villaggi per single maldive nuovi amici a ciao ciao motori di ricerca veloci cuccioli cerca amici 2014 chat gratis de bolivia crociera per single fiordi trovare amici su kik come chattare dal telefonino su facebook conoscere donne bulgare garcinia cambogia fruit at whole foods incontrare donne dubai annunci on line lombardia conoscere single su facebook chat gratis de bolivia nutrigold garcinia cambogia gold weight loss supplement review natural garcinia cambogia and colon cleanse garcinia cambogia plus phone number feste per single sicilia single weekend seewis chat flirt anfang chat online subito viaggi per single veneto garcinia cambogia dosage when to take relazioni sociali civitavecchia siti di incontro gratuiti sito annunci gratuiti francia oz garcinia cambogia where to buy cercapersone unimap 100 pure garcinia cambogia extract with hca side effects cuccioli cerca amici jucarii ricerca persone email violenza donne romania chat de peru gratis come chattare senza registrarsi crociera per single capodanno 2014 x conoscere persone where can i buy garcinia cambogia at gnc come posso chattare con il computer come chattare con un gruppo su facebook trovare l amore a 35 anni giochi per ragazze gratis funny farm annunci matrimoniali gratuiti sardegna agenzie matrimoniali como cerca amici nella tua citta siti gratis per singles chat per single 16 anni come farsi nuove amicizie yahoo can you take other diet pills with garcinia cambogia where can i find pure garcinia cambogia in stores chat gratis 20 30 chat gratis senza registrazione 40 50 siti per annunci macchine chat e web gratis senza registrazione chat per tradimenti donne wechat annunci matrimoniali gratis bergamo chat gratis 5 manantiales trova persone numero cellulare relazione di coppia difficile chat gratis bilbao come trovare amici a varese conoscere amici di lui chat flirt tirol garcinia cambogia reviews from users super garcinia cambogia and premier mango cleanse healthy choice garcinia cambogia does it work garcinia cambogia review on amazon chat senza registrazione donne relazione di coppia incontro matrimoniale fidanzati veneto chat online 2go