Dzisiaj jest niedziela, 26 października 2014 r. 299 dzień roku.
Imieniny: Lucjana Ewarysta.

Małgorzata Kuś jako Shata QS w Must Be The Music

Shata QS z zespołem dostała się do półfinałów Must Be The Music. Pierwszy występ na żywo zobaczymy 17 listopada. Polsat, godz. 20.00.Pochodząca z Kamieńca Ząbkowickiego, ale doskonale znana dzierżoniowskiej publiczności Małgorzata Kuś wróciła na pewien czas do Polski i wraz z zespołem jako Shata QS wystąpiła w Must Be The Music – Tylko Muzyka. To program, w którym uczestnicy mogą zaprezentować swoje utwory. Shata zaśpiewała „You’re beautiful“ i oczarowała jurorów. – Świetnie, a pani jest do tańca i do różańca" – powiedziała zachwycona Kora. – Znakomity aranż, takiego czegoś szukać z lupą – dodał Adam Sztaba. 17 listopada o godz. 20.00 w Polsacie Shata z zespołem wystąpią w półfinałach Must Be The Music.

Małgosiu, gratuluję wspaniałego występu. Znam utwór „You’re beautiful“, ale tym razem w programie Must Be The Music zabrzmiał inaczej, mocniej.

W ostatnim czasie, podczas mojej ubiegłorocznej podróży do Japonii, bardzo się zmieniłam, wreszcie odnalazłam siebie. Jestem nowa – zarówno prywatnie, jak i muzycznie. Z jednej strony jestem delikatna, wrażliwa, ale też dużo we mnie wojownika. Mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dziś jestem prawdziwa, silna – musiało to zatem wybrzmieć w moich utworach. Zmieniłam zatem także aranże. Wszystko co robię jest teraz świadomym moim wyborem.

Singiel „You’re beautiful“ („Jesteś piękna“) promuje Twoją debiutancką cyfrową „EPkę” pod tytułem „The Colors I Know“ („Kolory które znam“).

Singiel ukazał się 21 października, płyta zaś - 4 listopada. Obie wydała wytwórnia artCONNECTION music, której założycielem jest Paweł Kowalczyk, wokalista, autor tekstów i producent. Na płycie umieściłam utwory, które napisałam podczas moich kilkuletnich podróży po świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

A gdzie powstał utwór, który zapewnił Tobie i zespołowi półfinał w Must Be The Music?

Tekst napisałam w Japonii. Był zainspirowany losem wielu ludzi, którzy podjęli katastrofalne w skutkach decyzje, a mogliby podbić świat, gdyby byli bardziej świadomi swojej wartości i siły. Wszyscy jesteśmy piękni i nie musimy sie dopasowywać. Jesteśmy wspaniali, bo jesteśmy inni, różni, zwariowani.

To było też widać w programie. Byłaś po prostu sobą.

Nie chciałam, abyśmy byli przebrani, tylko byśmy byli prawdziwi. Powiedziałam moim przyjaciołom z zespołu: ubierzcie się zwyczajnie, tak jak lubicie. Niczego nie udawaliśmy.

Przez kilka ostatnich latach funkcjonowałaś jako Meggie QS. W Must Be The Music wystąpiłaś jako Shata QS. Skąd ta zmiana?

Meggie nigdy nie było moje, zostało mi nadane w Japonii. Mieli bowiem problem z wymówieniem mojego imienia Małgorzata. Mi osobiście ten pseudonim estradowy uwierał. Poza tym jest też Meggie Q, hollywoodzka gwiazda z polskimi korzeniami. To podbieństwo mogło być męczące. Z kolei w Nowym Yorku moi znajomi z Jamajki fantastycznie wymawiali moje imię: „Malgoszata“, a w skrócie „Szata“. I tak zostało, stojąc przed lustrem stwierdziłam, że ja jestem właśnie „Szata“.

Czy przemiana w Shatę ma też związek z Twoją przemianą podczas ostatniej podróży do Japonii?

Tak, wiele wtedy zrozumiałam i zmieniłam się. W czerwcu ubiegłego roku pojechałam na swój kolejny kontrakt do Japonii, ale się nie udał. Byłam w dość dużych tarapatach, kończyły mi się pieniądze, nie mogłam zarabiać, bo nie otrzymałam pozwolenia na pracę. Przepisy emigracyjne są takie, że na jakiś czas trzeba opuścić Japonię w oczekiwaniu na wizę. Ja natomiast nie miałam wystarczających środków na bilet do Polski.

Moja koleżanka, która akurat w Tajlandii robiła kurs nurkowania, zaprosiła mnie mówiąc, żebym się nie martwiła, bo tam można przeżyć za 2 zł dziennie. Poleciałam na wyspę Koh Tao i… zostałam trzy miesiące. To piękne miejsce, gdzie zjeżdżają ludzie z całego świata, aby nurkować. W Tajlandii wreszcie byłam sama ze sobą. Tylko odpoczywałam. Całymi dniami chodziłam w bikini przepasanym pareo, moje nogi nie znały buta. Nie istniał dla mnie czas. Wstawałam kiedy chciałam i szłam spać, kiedy chciałam. Jadłam kiedy byłam głodna. Żyłam swoim rytmem. Byłam absolutnie wolna, z nikim się nie spotykałam, niczego nie planowałam. Wreszcie mogłam się zastanowić nad wieloma sprawami i wypuścić wreszcie ptaka z klatki. Wcześniej, pomimo że własne zdanie i samodzielne myślenie było dla mnie ważne, to nie miałam odwagi, by o to walczyć lub tego bronić. Podczas tego pobytu to się zmieniło.

Nie boję się być sobą. Nauczyłam się odpoczywać, co pozwoliło mi  w pełni zaglądnąć wewnątrz siebie, co także rozwinęło mnie muzycznie. Niezłą skarbnicę mamy w środku, warto tam zaglądać. Przede wszystkim jednak dotarło do mnie, że kluczem do pokojowego, szczęśliwego życia jest umiejętność samodzielnego myślenia. Pewne zasady są nam potrzebne, by się nawzajem szanować, ale życie polegające na samych zasadach, wykonywanie samych rozkazów, uzależnienie od produktów gotowych cofa nas w rozwoju, robi z nas kaleki.

Nowa płyta Shaty QS jest dostępna od 4 listopada.Coś szczególnego wydarzyło się podczas tego pobytu?

Oj, wydarzyło się dużo, ale to zostawię na nasze kolejne spotkanie.

Tajlandia Cię urzekła, odnalazłaś tam siebie, a jednak wróciłaś do Polski.

Okazało się, że mój tato zachorował na raka. Wróciłam do kraju z misją, aby go wyleczyć. Zrobiłam na własną rękę kurs dietetyki, ułożyłam tacie specjalną dietę, na której jest teraz także moja mama i ja. Efekty są zdumiewające, lekarze sami nie wierzą, że nam się udało. Tato wygrał z nowotworem, ma świetne wyniki.

Zawsze żyłaś blisko natury, ekologicznie. Pamiętam jak opowiadałaś o swojej pasji wytwarzania glinianych garnków, wykonywania własnoręcznie mebli, szycia ubrań.

Teraz mam wrażenie, że niedługo będę samowystarczalna. Sama robię też kosmetyki: pastę do zebów, szampon, kremy. Ostatnio zrobiłam sobie świetne łóżko ze zbitych palet. W domu mamy znacznie mniejsze wydatki. Odżywiamy się prosto, ale bardzo zdrowo, sami uprawiamy w ogródku warzywa, robimy sery, mleko sojowe. Za karton takiego mleka płaciłam w sklepie 8 zł, sama produkuję litr za 60 groszy.

Wróćmy do programu Must Be The Music. Jak do niego trafiłaś?

Będąc w Polsce zajmowałąm się tylko tatą, to była moja misja. Miałam jednak sporo czasu, który postanowiłam wykorzystać. Szukałam możliwości wypromowania swojego zespołu. Moja mama znalazła informację o przesłuchaniach do Must Be The Music. Zdecydowaliśmy się spróbować.

Jak oceniasz program?

To zupełnie inny program od The Voice of Poland, w którym też brałam udział, czy Idola. Tam człowiek musiał śpiewać covery. Must Be The Music daje szansę zaprezentowania własnej twórczości i mi właśnie o to chodziło. Sama przecież tworzę. W Must Be The Music startują prawdziwe perełki, program promuje fajnych, odjechanych artystów. Genialny był na przykład „Pan Śrubka“. Taki program pomaga rozszerzać gusta muzyczne telewidzów. Cokolwiek nas spotka, będę wspierać ten program i zachęcać ludzi, którzy tworzą własną muzykę do udziału w nim.

Mój zespół długo na mnie czekał, bałam się że mi odmówią, ale oni okazali się wspaniali. Zaufali mi i uwierzyli w ten projket. Choć każdy z nich jest zajęty, bo grają z innymi gwiazdami, to zaangażowali się bardzo. Programem jestem zachwycona, także wysokim poziomem organizacyjnym. Ogarnięcie tylu zespołów, które przyjeżdżają z własnymi instrumentami to wielkie wyzwanie. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

A jurorzy? Jakich opinii spodziewałaś się po występie?

W tym programie jest bardzo konkretny zestaw jurorów. To prawdziwi muzycy. Czekałam na jakąkolwiek opinię. Byłam ciekawa, co mają do powiedzenia. To było ekscytujące i piękne. Wspaniałe komentarze zostawiali też ludzie zupełnie mi nieznani na blogach, forach. Jestem bardzo ciekawa, co ten program nam przyniesie. Chciałabym, nawet jeśli nie wygramy, aby pomógł nam znaleźć sponsorów i dał szansę się rozwinąć.

Co planujesz po programie? Zostajesz w Polsce czy lecisz do Tajlandii?

Kończę swój 10-letni okres tułaczki po świecie. Chcę dać szansę swojemu zespołowi w Polsce. Wydajemy płytę, pracujemy nad nowym repertuarem. Nieoczekiwanie, pomimo braku możliwości działania, dostałam kilka ciekawych propozycji w Polsce, chcę je zatem wykorzystać. Myślę, że zagramy kilka koncertów w kraju. Będę tu tak dłogo, aż się to wszystko poukłada. Mam w planie w styczniu wyjazd do Tajlandii, ale tylko na miesiąc. Docelowo chciałabym komponować w Tajlandii, a koncertować w Polsce.

Shata QS

Shata QS, czyli Małgorzata Kuś pochodzi z Kamieńca Ząbkowickiego, w Dzierżoniowie ukończyła szkołę średnią i szkołę muzyczną w klasie skrzypiec oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale wokalistyki. Była aktorką Teatru Muzycznego Buffo oraz Viva Art w Warszawie. Zwyciężczyni ponad 20 ogólnopolskich festiwali muzycznych, w tym finału Szansy na sukces w roku 2001.

Występowała na scenach międzynarodowych, głównie w USA oraz Japonii. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych przedsięwzięć i projektów muzycznych, miedzy innymi „Spot Lightgroup“ na Broadwayu, „Victor Woo“ i „Beatnik Cafee“ off-Broadway w Nowym Yorku, festiwale bluesowe i reggae oraz współpracę z wieloma wysokiej rangi artystami, takimi jak Macy Grey, Judith Hill, legenda jazzu Shaila Jordan, Juju, Clarence Spady, Jordan Battiste, Kaleb James, Iwao Furusawa i innymi. W grudniu 2011 roku oddała hołd Michaelowi Jacksonowi dzieląc scenę Stadionu Yoyogi w Tokyo w Japonii z jego braćmi The Jackson 5, Yuko Sumida Jackson, Crystal Kay, Jay'ed, Kento Mori oraz innymi.

 

Komentarze   

 
-2 #1 Widz 2013-11-13 17:55
Nie lubię jej, ale skoro jest nasza, to trzeba głosować.
Cytować
 
 
0 #2 tomek 2013-11-17 23:11
coś pięknego takiej muzy chcę słuchać czekam na płytę pozdro :-)
Cytować
 
 
0 #3 tino 2013-11-17 23:13
Bardzo fajna ma muze nie slyszalem o tym zespole dopiero z tv :lol:
Cytować
 
 
0 #4 elo 2013-11-18 12:43
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh: :roll: :P :D :-*
Cytować
 
 
0 #5 Voicik 2013-11-18 17:02
:lol: CZy ona nie występowała w the voice of poland ?
Cytować
 
 
-3 #6 Kajla 2013-11-19 08:55
Tak i popadła- pewnie za te jej pier... filozofię.Jakaś Satanistka
Cytować
 
 
0 #7 jpkotek 2013-11-25 09:26
Fajnie że wygrałaś, byłas o klase lepsza od pozostałych. Świetny pomysł na muze, by połączyc białe z ragga. Super rozumienie muzyki i dojrzałosc artystyczna w kazdym calu. Wyjeżdzajcie też za granicę, naciskajcie waszą agencje by wam załatwiała udzial w festiwalach tu i za granicą. Grajcie teraz jak nawięcej koncertów. Pozdrawiam jpkotek
Cytować
 
 
0 #8 ewa 2013-12-07 17:16
Slucham Cie teraz w radiu Ram ,fantastycznaA jesteś osoba , zycze sukcesow
Cytować
 
 
0 #9 ingen 2013-12-08 23:39
Jestem pod wrażeniem!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze o treści obraźliwej i wulgarnej, rasistowskiej lub zawierające odnośniki do takich materiałów będą usuwane!

Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOCJA
Noworoczna promocja na ogłoszenia drobne!
Ogłoszenie do 200 znaków za 3 zł +VAT (3,69 zł).
Koszt emisji za 1 tydzień.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nasi partnerzy:

statystyki
green beans for lose weight garcinia cambogia extract hi health phytoceramides lipowheat pinto beans weight loss green coffee fat burner can i get pure garcinia cambogia extract at walmart benefits of eating goat kidney garcinia cambogia youtube review side effects of natrol carb intercept medicare benefits after kidney transplant reviews on triminex garcinia cambogia garcinia cambogia kokum slimmer pure garcinia cambogia reviews how many calories in dark red kidney beans how long are canned kidney beans good for nutrition of white kidney beans healthy skin hydration phytoceramide canned kidney beans can u lose weight eating pinto beans green coffee plus white kidney beans gas garcinia cambogia pills at walgreens calories in kidney beans canned natural garcinia cambogia fda approved where to buy garcinia cambogia extract canada garcinia cambogia mercola kebaikan advanced garcinia cambogia garcinia cambogia really work for weight loss kebaikan advanced garcinia cambogia does garcinia total work para que sirve el white kidney bean dangers and side effects of garcinia cambogia carb blockers keto dark red kidney beans protein phytoceramides and vitamin c cream what beans help you lose weight phytoceramide pills plant based phaseolus vulgaris leucoagglutinin tracer garcinia cambogia pure uk white kidney bean extract mayo clinic benefits of white beans extract do you drain canned kidney beans for chili garcinia cambogia extract pure directions white kidney beans puerto rican white rice and pinto beans phytoceramide where to buy it red kidney beans recipe white kidney bean extract as carb blocker phytoceramides buy online where to buy garcinia cambogia fruit fresh does black beans help you lose weight buy oral phytoceramide kidney beans benefits garcinia cambogia xt and natural cleanse canned kidney beans too hard garcinia mangostana pills white kidney bean bloating dr oz garcinia cambogia how does it work white kidney side effects green coffee bean 800mg are dark red kidney beans gluten free garcinia hca premium india garcinia cambogia weight loss benefits hydroxycitric acid in garcinia cambogia uk super garcinia cambogia review where can you find garcinia cambogia fruit losing weight with garcinia cambogia advanced garcinia cambogia results miracle garcinia cambogia cvs not losing weight with garcinia cambogia where can i find garcinia cambogia in stores white beans how to cook can i get pure garcinia cambogia extract at walmart where to purchase natural garcinia cambogia white kidney bean extract recipe pinto beans weight loss south beach diet black bean dip natrol carb intercept phase 2 white kidney bean how many carbohydrates in garbanzo beans fat blocker cuvarlix phytoceramides private label oprah recently revealed that the garcinia cambogia diet white kidney bean dosage buy white kidney bean extract australia green coffee bean diet results xtreme garcinia pills hydroxycitric acid weight loss reviews carbohydrates in black beans cooked carb blockers vitamin shoppe green coffee fat burn reviews red kidney beans vs black eyed beans garcinia cambogia fruit tamarind where can i get garcinia cambogia formula garcinia cambogia 1300 extract with 60 hca hydroxycitric acid xl s carb blocker pret white kidney beans uk what is in pure garcinia cambogia extract do carb blockers help diabetes where to get pure garcinia cambogia in australia que es extracto de phaseolus vulgaris buy garcinia cambogia hca apple juice benefits for kidney stone kidney beans keto diet the garcinia cambogia formula and safer colon diet does garcinia cambogia powder work how do carb blockers work how does garcinia cambogia 1300 work advanced garcinia cambogia how to use verified garcinia cambogia extract buy white kidney pills phytoceramides gnc o que e phaseolus vulgaris original garcinia cambogia order benefits of white kidney beans south beach diet phase 1 black bean chili recipe 4 hour body white beans black kidney beans calories garcinia cambogia uses garcinia cambogia gold does it work garcinia cambogia pills at walgreens benefits of white kidney bean extract buy garcinia cambogia extract in south africa white kidney bean extract and diabetes white kidney bean extract powder wie verwende ich advanced garcinia cambogia white beans escarole soup white blood cells in urine kidney infection garcinia cambogia formula free where can you buy pure garcinia cambogia in stores advanced garcinia cambogia buy 100 pure garcinia cambogia extract with hca benefits of white bean extract white kidney bean extract futurebiotics green coffee bean extract and colon cleanse advanced garcinia cambogia solpria cleanse xtreme garcinia pills what part of the plant is a kidney bean garcinia cambogia fruit weight loss review pure health garcinia cambogia natural garcinia cambogia is it safe garcinia cambogia hca extract gnc whole body garcinia cambogia label garcinia cambogia with 60 hca dr oz where to buy phyto ceramide capsules black beans kidney beans chick peas white bean extract side effects do carb blockers make you bloated how is garcinia cambogia green coffee 1000 kidney beans recipe 2 examples of complex carbohydrates garcinia cambogia fruit country pure health garcinia cambogia 90 count white beans potassium side effects of white kidney bean extract garcinia cambogia and colon cleanse does it work how quick does garcinia cambogia work all white diet foods garcinia cambogia extract capsules review white kidney bean extract reviews white kidney bean extract directions are beans good to eat to lose weight white beans fiber content where to buy dietrine carb blocker kidney beans kulambu canned white beans reviews of garcinia cambogia for weight loss carb blocker pills dr oz where to buy garcinia cambogia in queensland what stores sell black bean extract garcinia cambogia benefits foods high in phytoceramides que es garcinia cambogia y para que sirve garcinia cambogia select ingredients white kidney bean extract benefits garcinia cambogia extract max how long will it take to lose weight with garcinia cambogia carb blockers keto how to use garcinia cambogia for best results where can you buy garcinia cambogia walmart does white kidney bean extract work original garcinia cambogia dangers fat blocker ultimate nutrition review garcinia cambogia australia green coffee speed slim kidney beans kulambu are refried beans high in carbohydrates alli fat blocker coupons great northern beans weight loss garcinia cambogia pure select contact 2 digestible complex carbohydrates carb intercept 3 como usar lose weight black bean diet where to buy natrol carb intercept where to buy garcinia cambogia hca where can i get garcinia cambogia select large white butter beans white kidney beans in gujarati garcinia diet max slim body cleanse how does garcinia cambogia help weight loss the best white kidney bean extract garcinia cambogia supplement benefits are canned kidney beans cooked hca garcinia cambogia dr oz phase 2 white bean extract 4321 carb blocker white bean extract benefits and side effects ill effects of garcinia cambogia 4 complex carbohydrates healthy natural systems garcinia cambogia chews review calorie blocker are beans a good weight loss food whole body garcinia cambogia price white bean kidney extract garcinia cambogia dried fruit phaseolus vulgaris taxonomy plagas y enfermedades de phaseolus vulgaris white bean extract side effects the pure garcinia cambogia diet where can you get pure garcinia cambogia extract hca garcinia cambogia dr oz what is white kidney bean extract garcinia plus zen cleanse does jennifer aniston use garcinia cambogia pure white kidney bean extract at gnc phaseolus vulgaris and diabetes can you eat white kidney beans raw carb blocker nutrilite review natrol carb blocker reviews do phytoceramides really work reviews of garcinia cambogia diet complex carbohydrates are found in where buy garcinia cambogia dried edamame beans triminex garcinia cambogia extract 60 hca where can you buy garcinia cambogia at gnc are beans high in carbohydrates skin restoring phytoceramides with lipowheat buy white kidney beans does triminex garcinia cambogia extract work does garcinia total work miracle garcinia cambogia rx reviews green coffee bean max gnc super citrimax garcinia cambogia reviews pure garcinia cambogia reviews gnc how long before i see results of garcinia cambogia baked beans using white kidney beans garcinia cambogia weekly results original garcinia cambogia costco advanced garcinia cambogia facebook